Na scenie wystąpiły grupy muzyczne działające przy Centrum, Zespół Zabielanki, zespół Magnum Noli z Lachowa oraz grupa „Me & TBD”. Zaśpiewały także solistki z Zespołu Szkół Samorządowych w Zabielu. Julia Rakowska i Emilia Bystra są laureatkami konkursu wokalnego „Zakochaj się w Gminie Kolno”.

Wieczór przebiegał w miłej atmosferze gęsto przetykanej piosenkami o kobietach i miłości.
Na spotkanie przybył wójt Józef Wiśniewski razem z małżonką, ksiądz Stanisław Śliwowski, a także proboszcz parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Zabielu. Pojawili się także inni goście: Wojciech Jermacz, przewodniczący Rady Gminy Kolno, Bogusława Gardocka, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kolno, radni z Zabiela: Jan Pieklik i Marek Bazydło oraz panie z kół gospodyń i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Zabiele.

Zespół Zabielanki
Występ seniorek z zespołu Zabielanki jak zawsze wywołał wielki aplauz.
Znakiem rozpoznawczym śpiewających pań są czerwone korale i chusty w kwiaty. Repertuar zespołu obejmuje dość szeroki wachlarz muzyczny: od pieśni pogrzebowych, przez kościelne, po utwory własne, nierzadko o akcencie humorystycznym.

Zabielanki występują od 2005 roku. Mają na koncie własną płytę, nagrody i wyróżnienia, m.in. główną nagrodę na V Festiwalu Pieśni Maryjnej. Trzy lata temu wygrały w kategorii twórca roku w Konkursie Kolneńskie Owoce Kultury.

W sobotę 1 kwietnia odbył się, zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku, wyjazd do Czerwińska nad Wisłą na spektakl pasyjny Misterium Męki Pańskiej – przedstawienie, które wpisuje się w artystyczną reprezentację przeżywania okresu Wielkiego Postu.

(Fot. Peexels / CC0)